top of page

Летять у Чорнобиль журавлі

До роковин аварії на ЧАЕС у бібліотеці-філії №4 відбулася година пам’яті «Летять у Чорнобиль журавлі». Про особисту участь у ліквідації наслідків катастрофи розповів семикласникам БНВК № 13 гість книгозбірні – Анатолій Софронович Медвідь.

Бібліотекар школи Співак І.М.

«Казка про козака Степана» припала до серця школярам БНВК  №13

Що може бути кращим за спілкування літератора з читачами? Тільки таке спілкування, коли читачів багато і вони уважно слухають автора й переживають за долі персонажів.

Саме так вдалося поспілкуватися четвертому класу з Костянтином Климчуком.

Дітей цікавили події часів козацької України, війна на Сході, чому саме такі імена у головних героїв, методи боротьби з нечистою силою. Одразу було видно, що дітлахи уважно перечитали казку, а крім того є розумними і допитливими.

 «Казка про козака Степана, його пригоди і кохання» стане ще однією сходинкою на шляху до становлення Особистості й Українця.

Година промайнула непомітно. Наприкінці автор отримав школярський наказ: написати продовження казки, написати багато фантастичних пригод, зустрітися з ними ще. 

Як колись на Україні проживали козаки

З нагоди світлого свята Покрови та Дня українського козацтва у школі відбулося патріотично-розважальне свято «Як колись на Україні проживали козаки», за участю членів клубу «Зарічани» Академії пенсіонерів та шестикласників БНВК ЗОШ №13 разом із бібліотекарем Іриною Співак.

 

Заступник директора з НВР Паска О.П.

Заріччя – із минулого у майбутнє

Напередодні Дня міста у школі відбулася історико-краєзнавча година учнів 10-го класу з краєзнавцем, геральдистом, кандидатом історичних наук, членом Національної спілки краєзнавців України – Євгеном Анатолійовичем Чернецьким.

«Минає все, лиш слово не мине»

Fresh

Любити, шанувати і плекати рідну мову – наш святий обов’язок. Щороку 9 листопада Україна відзначає – День української писемності і мови. Саме тому учні 6 класу привітали з цим святом пенсіонерів..

Діти здійснили екскурс в минуле «Як вода в криниці, чисте наше слово, з нього народилась українська мова». Гортаючи історичний календар української мови,  зупинились на Скорботній сторінці, розповівши про пережиті утиски нашої мови, той тернистий шлях, яким крокувала українська мова століттями. Яких тільки гонінь, руйнування та зневажання не зазнавала вона! Та дійшла до нас чистою, незаплямованою. 

Діти читали поезії, гуморески, весело та гамірно було в читальній залі під час проведення гри «Заморочки з української бочки». 

Традиційно, до відзначення дня української писемності та мови, у бібліотеці оформлено книжкову виставку з якою мають змогу ознайомитися всі бажаючі.

Сподіваємося, що після заходу в книгозбірні в душах присутніх залишилася не одна краплина любові до своєї мови та розуміння того, що мова – це скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна, як держава. То ж, плекаймо всі разом ту мову, яка дісталася нам у спадок від наших пращурів!

bottom of page